فرقی نمی کند که پشت تلفن محل کار باشید، در خانه یا با تلفن همراهتان، این نکات را برای آداب مکالمات تلفنی، باید همش رعایت کنید.

اول آنکه همش نخستین چیزی که می گویید کلمه "سلام" باشد، و بلافاصله خودتا را شناسایی کنید. "سلام، رشیدی هستم از مجله اینترنتی ناب آفرینی"؛ دقیقا با همین فرمت. گاهی قبل آمده که بعضی از فروشندگان تلفن را که برمی دارند با واژه "بله" پاسخ می دهند که این پیشه اشتباهی است. اثناء پاسخ دادن تلفن نیز از این فرمت کاربرد می کنیم: "سلام، رشیدی هستم، مدیر محتوای مجله اینترنتی ناب آفرینی؛ همراهتان هستم".

آداب و اصول بازاریابی تلفنی

نکته دوم اینکه به لحن صدایتان حساس باشید؛ البته نه در حین تماس! بع یاد داشته باشید که داشتن لحن و بدن صدای پسندیده خیلی بهتر از این است که از واژه ها پسندیده بهره گیری کنید. اینکه با چه لحنی گفتگو می کنید هم پیوستگی به این دارد که چقدر تمرین کرده اید و قبل از این مکالمه تلفنی داشته اید. بهترین طریق برای بهبود تن صدا این است که صدای خودتان را ضبط کنید و در فرجام هر روز تعدادی از آن ها را گوش کنید و بازخورد بگیرید.

نکته سوم و زیاد مهم دیگر آنکه به هیچگونه مکالمه را قطع نکنید؛ تحت هیچ شرایطی! مثلا ممکن است هنگام مکالمه مدیرتان چیزی از شما بخواهد و یا شخص مهمی به دفتر کارتان بیاید؛ در این مواقع فقط کافیست یک راز به نشانه گرامیدن تکان دهید، اکتفا می کند. به یاد داشته باشید همواره کسی که پشت تلفن است نخستینگی بسیار بیشتری نسبت به دیگران دارد.

نکته چهارمی که احتمالاً برایتان شگفتی برانگیز باشد اینکه اثناء برقرای مکالمه حتما جامه رسمی به تن داشته باشید؛ حتی کفش. علت این کار این است که مغز انسان نزدیک 5000 هزار کلمه تو دایره اصطلاحات خود اندوخته می کند، اما در مکالمات روزمره کم و بیش بین 150 لغایت 200 کلمه را مدام بهره گیری می کند. شما هر چقدر هم انسان سخنوری باشید و دائم از واژه ها غیر تکراری استفاده کنید حداکثر الی 400 کلمه می توانید بهره گیری کنید. حال زمانی که شما هنگام مکالمه لباس رسمی به تن نداشته باشید مغز شما شرایطی را تداعی می کند که مثلا در حال استراحت هستید و در این حالت نیز دسترسی به دایره واژگان محدودتر می شود.

همکاری اپل، گوگل و آمازون برای توسعه استاندارد خانه هوشمند

ساندبار جدید TCL با صدای دالبی اتموس مجازی معرفی شد

JBL سه ساندبار جدید را در ایفا ۲۰۱۹ معرفی کرد

مکالمه ,تلفن ,داشته ,کند ,کلمه ,تلفنی ,می کند ,از این ,این است ,بهره گیری ,است که

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
niceseo khabaranlion torangnaghsh teuoriod naghsheqkavir vyber ghatrebarant kavircnegin kalaiekhab foroshfelezyab