در دنیایی که اسمارت فون ها بیش ازپیش قابل پیش بینی شده اند، شرکتTCLسعی کرده تا فرم فکتور دستگاه های کنونی را بازطراحی کند. این شرکت به تازگی دو گوشی مفهومی جدید به نمایش گذاشته که در آن ها از نمایشگرهای موبایلی تاشو، که روزبه روز بر محبوبیت آن ها افزوده می شود، استفاده کرده است؛ یکی از آن ها، گوشی تاشو با سه صفحه نمایش است و دیگری، نمایشگری دارد که به زیر بدنه رول می شود.

پنل این گوشی ها توسط واحد نمایشگر این شرکت یعنی TCL-CSOT توسعه پیدا کرده است. فناوری نمایشگر تاشو AMOLED هندست اول به آن اجازه می دهد تا از یک تبلت ۱۰ اینچی تبدیل به دستگاه ۶.۶۵ اینچی با نسبت تصویر ۲۰.۸:۹ و رزولوشن 3K گردد.

شرکت TCL دو لولای متفاوت در این گوشی توسعه داده است: DragonHinge و ButterflyHinge که به ترتیب به سمت داخل (مانندگلکسی فولد) و به سمت بیرون (مانندمیت X) خم می شوند. استفاده آن ها در کنار هم باعث ایجاد فرم فکتوری با دو تاخوردگی شده که در آن، یکی از صفحات به پشت خم می شود.

طراحی تاشو بعدی، حتی جسورانه تر است؛ هندستی که از یک طرف، گسترش می یابد و نمایشگر آن، از زیر بدنه دستگاه بیرون می آید. بدین ترتیب سایز پنل AMOLED آن از ۶.۷۵ اینچ به ۷.۸ اینچ افزایش می یابد؛ البته با فشار دادن یک دکمه. این قابلیت، موتوری است و طراحی کنونی اجازه حرکت دستی کشیدن-فشار را به آن نمی دهد.

زمانی که فرم فکتور تغییر می کند، رابط کاربری نیز با نمایشگر بزرگ تر، تطبیق می یابد و قابلیت هایی مانند بهبودهای چندکاره و صفحه-جدا را فراهم می آورد. به لطف تکنولوژی های مختلف نمایشگر، هیچ چین خوردگی (که در گوشی های تاشو کنونی وجود دارد) بر روی صفحه OLED ایجاد نمی شود.

منبع:

https://itresan.com/293246/tcl-%d8%a7%d8%b2-%d8%af%d9%88-%d8%a7%d8%b3%d9%85%d8%a7%d8%b1%d8%aa%e2%80%8c%d9%81%d9%88%d9%86-%d8%aa%d8%a7%d8%b4%d9%88-%d9%85%d9%81%d9%87%d9%88%d9%85%db%8c-%d8%ac%d8%af%db%8c%d8%af-%d9%be%d8%b1%d8%af/

همکاری اپل، گوگل و آمازون برای توسعه استاندارد خانه هوشمند

ساندبار جدید TCL با صدای دالبی اتموس مجازی معرفی شد

JBL سه ساندبار جدید را در ایفا ۲۰۱۹ معرفی کرد

تاشو ,گوشی ,ها ,نمایشگر ,tcl ,یک ,آن ها ,که در ,که به ,زیر بدنه ,خم می

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
bzansprymy marja-khadamat rezamsv balaei6429 rayanehbsaba roudkhanehimaht reportaj16 jahanamii codetakhfif864 rastegarsanarrsco6