ایمنی فناوری ۵G برای سلامت تأیید شد

تحقیقی جدید نشان می دهد فناوری ۵G ایمن است و بر سلامت انسان هیچ تاثیری نمی گذارد.

به گزارشخبرگزاری مهربه نقل از دیجیتال ترندز، پنلی از کارشناسان بین المللی اعلام کرده اند فناوری نسل پنجم اینترنت هیچ خطری برای سلامتی انسان ندارد.

کمیسیون مسئول ارزیابی ریسک های سلامتی انتشار امواج رادیویی یا ICIRP، راهنمای خود را در خصوص قرار گرفتن در معرض میدان های الکترومغناطیسی که سیگنال های ۵G را پوشش می دهند را منتشر کرده است.

طبق اعلام این کمیسیون در برابر فرکانس امواج میلیمتری۵G که از باند ۶ گیگاهرتز و بالاتر استفاده می کند، باید اقدامات محافظتی انجام شود اما نسخه ای از اینترنت۵G که درآمریکا استفاده می شود و به زودی در اروپا نیز به کار می رود، از فرکانس پایین تری استفاده می کند.

دکتر اریک ون رانگن مدیر ICIRP در این باره می گوید: ما می دانیم عده ای از مردم نگران ایمنی۵G هستند و امیدواریم راهنمای آپدیت شده، خیال مردم را آسوده کند.

این راهنما پس از بررسی کامل تحقیقات علمی، نتایج کارگاه های علمی و فرایند طولانی مشاوره با مردم تهیه شده است.

با وجود آنکه کارشناسان بهداشتی قبلا نیز اعلام کرده بودند فناوری نسل پنجم اینترنت ایمن است، اما برخی افراد نگران آن بودند که فناوری۵G خطراتی برای سلامتی انسان داشته باشدمانند افزایش نرخ تومورهای سرطانی. در راهنمای جدید تایید شده کهنیازی نیست مردم نگران تاثیرات۵G برسلامت شان باشند.

راهنمای پیشین میدان های الکترومغناطیس ۲۲ سال قبل تهیه شده اند اما این کمیسیون معتقد است این راهنما معتبر است و برای فناوری های جدید مانند۵G فقط نیازمند آپدیت کوچکی است.

منبع:

https://www.mehrnews.com/news/4877645/%D8%A7%DB%8C%D9%85%D9%86%DB%8C-%D9%81%D9%86%D8%A7%D9%88%D8%B1%DB%8C-%DB%B5G-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%D8%AA-%D8%AA%D8%A3%DB%8C%DB%8C%D8%AF-%D8%B4%D8%AF

همکاری اپل، گوگل و آمازون برای توسعه استاندارد خانه هوشمند

ساندبار جدید TCL با صدای دالبی اتموس مجازی معرفی شد

JBL سه ساندبار جدید را در ایفا ۲۰۱۹ معرفی کرد

های ,فناوری ,راهنمای ,مردم ,انسان ,نگران ,استفاده می ,فناوری نسل ,نسل پنجم ,تهیه شده ,میدان های ,برای سلامتی انسان

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
tarlanjon kav salartarh miladcard bookraya bagher1393 oceanknow02 tst-cooling signco vistasazehn