اسکرین شات های فاش شده از سوی یکی از افشاگران نشان می دهد iOS 14 میزبان تنظیماتی جدید برای بخش والپیپر خواهد بود. موضوعی که احتمالا به اضافه شدن ویجت ها به صفحه ی اصلی دستگاه مربوط می شود.

ماه گذشته ی میلادی رسانه ی9to5Mac با بررسی کد نسخه ی اولیه یiOS14 در گزارشی اختصاصی مدعی شد کهاپلقصد دارد در نسخه ی بعدیسیستم عاملiOS، پنل تنظیمات مربوط به والپیپر را با قابلیت هایی جدید بازطراحی کند. ظاهرا در پنل تنظیمات والپیپر در iOS 14 تصاویر مختلف با دسته بندی های خاص، از یکدیگر جدا خواهند شد. به تازگی یکی از کاربران توئیتر به نامDongleBookPro که هر چند وقت یک بار تصویری از محصولات معرفی نشده ی اپل افشا می کند، اسکرین شات های منتسب به پنل تنظیمات والپیپر iOS 14 را منتشر کرده است تا بهتر ما را با آن آشنا کند.

اسکرین شات های جدید منتشرشده از سویDongleBookPro مهر تأییدی بر یافته ی رسانه ی9to5Mac در کد نسخه های اولیه ی iOS 14 می زنند. همان طور که در اسکرین شات های انتهای مقاله می بینید، اپل قصد دارد در iOS 14، والپیپرهای پیش فرض را به صورت مجموعه ای، دسته بندی کند. دسته بندی والپیپرها شامل <<خط های راه راه کلاسیک>>، <<زمین و ماه>> و <<گل ها>> خواهند بود تا نظم بیشتری به صفحه ی تنظیمات والپیپر داده شود. بر این اساس در iOS 14 به جای نمایش هم زمان تمامی والپیپرها، کاربر خواهد توانست وارد هر مجموعه شود و به تماشای تصاویر آن بپردازد.

در اسکرین شات های فاش شده، همچنین حقیقتی دیگر درمورد پنل تنظیمات والپیپر در iOS 14 برملا می شود. در این اسکرین شات ها شاهد بخشی تحت عنوان <<ظاهر صفحه ی اصلی>> (Home Screen Appearance) هستیم که تا حد زیادی ما را یاد تنظیمات مشابه واچ فیس ها در اپلیکیشنApple Watchمی اندازد. با فعال سازی قابلیت یادشده، کاربر خواهد توانست تنظیماتی خاص روی والپیپر دستگاه اعمال کند. درواقع از این طریق، امکان فعال سازی نوعی والپیپر پویای هوشمند فراهم خواهد شد که از آن می توان تنها در صفحه ی اصلی استفاده کرد. این قابلیت می تواند کاری کند که والپیپرهای پویای یادشده تنها به رنگی تخت (فلت) مزین شوند. درضمن امکان تار کردن آن یا حتی انتخاب نسخه ی تاریک براساس والپیپر فعلی دستگاه، وجود دارد.

گرچه قابلیت موردبحث در نگاه اول بسیار جذاب به نظر می رسد، اما احتمال می دهیم که بیانگر تغییری مهم تر در سیستم عامل iOS 14 باشد. رسانه ی9to5Mac توانسته است مدارک کافی در کد iOS 14 پیدا کند که با استناد به آن ها متوجه می شویم اپل در پی اضافه کردن قابلیتی جدید به این سیستم عامل است؛ قابلیتی که فعلا به صورت داخلی در شرکت اپل از آن با نام رمز آووکادو (Avocado) یاد می شود. در سیستم عامل iOS اپلیکیشنی به نامSpringboard وظیفه ی مدیریت صفحه ی اصلی را برعهده دارد.9to5Mac می گوید قابلیت آووکادو به اپلیکیشنSpringboard مربوط است، یعنی قابلیت یادشده تغییراتی در صفحه ی اصلی اعمال خواهد کرد.

براساس این مدارک متوجه می شویم که اپل قصد دارد ویجت های واقعی را در نسخه ی بعدی سیستم های عامل iOS و iPadOS بهگوشی های آیفون و آیپدها بیاورد. امروزه این دستگاه ها از ویجت پشتیبانی می کنند؛ اما ویجت ها در صفحه ای جداگانه جای می گیرند و به طور معمول افراد زیادی تمایل بازدید از آن ها را ندارند. بااین حال در سیستم عاملاندروید، امکان انتقال ویجت ها به صفحه ی اصلی دستگاه وجود دارد. بر همین اساس iOS نیز قرار است از این نوع ویجت ها در نسخه ی بعدی خود، پشتیبانی کند. ویجت ها در حال حاضر در جایی خاص سنجاق می شوند، اما به لطف به روزرسانی جدید، امکان انتقال آن ها به بخش های مختلف صفحه فراهم خواهد شد؛ دقیقا به همان نحوی که می توانید آی اپلیکیشن ها را جابه جا کنید. ناگفته نماند که قابلیتAvocado فعلا مراحل آزمایشی را می گذراند و ممکن است هیچ گاه شاهد حضور آن در iOS 14 نباشیم.

البته نمی توانیم انتظار داشته باشیم iOS 14 آن میزان از آزادی عملی که اندروید برای ویجت ها در اختیار کاربر می گذارد را ارائه دهد. برای مثال انتظار نداریم در iOS 14 امکان تغییر اندازه ی ویجت ها فراهم باشد. بااین حال اضافه شدن ویجت ها به صفحه ای اصلی، اتفاقی مهم خواهد بود؛ به خصوص برای کسانی که می گویند اپل توجه زیادی به صفحه ی اصلی نشان نمی دهد و سال ها است در آن تغییری اعمال نکرده.

با درنظرگرفتن احتمال اضافه شدن قابلیتAvocado، منطقی است اگر اپل بخواهد تغییرات یادشده را در پنل تنظیمات والپیپر iOS 14 اعمال کند. درواقع به لطف پنل تنظیمات جدید، کاربر خواهد توانست تصویری عادی برای صفحه ی قفل انتخاب کند و سپس نسخه ی تارشده یا تاریک شده ی آن را در صفحه ی اصلی قرار دهد. با اضافه شدن ویجت های جدید، ممکن است صفحه ی اصلی اندکی شلوغ شود و کاربر را گیج کند، به لطف تصاویر جدید امکان سازماندهی بهتر ویجت ها در صفحه ی اصلی فراهم خواهد شد.

منبع:

https://www.zoomit.ir/2020/4/6/347175/apple-ios-14-real-widget-wallpaper-settings-panel/

همکاری اپل، گوگل و آمازون برای توسعه استاندارد خانه هوشمند

ساندبار جدید TCL با صدای دالبی اتموس مجازی معرفی شد

JBL سه ساندبار جدید را در ایفا ۲۰۱۹ معرفی کرد

ی ,ios ,ها ,صفحه ,های ,ویجت ,ios 14 ,صفحه ی ,ویجت ها ,ی اصلی ,به صفحه ,کاربر خواهد توانست

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
conlathoca inartocos sabke-zendegii ronia115 saharaneha7777 qwqwqw pichakrayanehsaba doyblahmorva bahmanmusicsoltani77799444 efext