کوالکامطی انتشار بیانیه ای رسمی از آغاز همکاری این شرکت با BOE خبر داد. طی این همکاری مشترک، از این پس پنل های نمایشگری ساخته می شود که با حسگرهای سونیک سه بعدی ادغام شده اند. حسگرهای سونیک سه بعدی (3D Sonic) کوالکام درواقع حسگرهای اسکنر اثرانگشت هستند که امکان ادغام شدن بانمایشگررا دارند.

با استفاده از تکنولوژی معرفی شده توسط کوالکام،گوشی موبایلمی تواند پس از لمس شدن صفحه نمایشگر توسط کاربر، اقدام به اسکن و شناسایی اثرانگشت وی کند. گویا شرکت BOE نیز می تواند بهترین گزینه برای همکاری با کوالکام باشد.

BOE در زمینه تولید پنل های LCD وOLEDفعالیت دارد و اخیرا نیز تولید نمایشگرهای قابل انعطاف را شروع کرده است. همکاری مشترک دو شرکت کوالکام و BOE می تواند نویدبخش تولید پنل های قابل انعطاف OLED باشد که با حسگرهای سونیک سه بعدی ادغام شده اند و قادر به اسکن و تشخیص اثرانگشت کاربر خواهند بود.

تولید چنین محصولاتی به کاهش قیمت پنل های مجهز به حسگر اسکنر اثرانگشت ختم می شود. در حال حاضر تنها برخی از شرکت ها به تولید چنین پنل هایی دست زده اند و در تعداد بسیار کمی از گوشی های هوشمند، شاهد نمایشگری ادغام شده با حسگر اسکنر اثرانگشت هستیم. با کاهش هزینه تولید پنل های مجهز به چنین فناوری، شاهد استفاده از آن در تعداد بیشتری از گوشی های هوشمند و حتی گجت های قابل حمل مانندتبلتو ساعت های هوشمند خواهیم بود.

نمایشگر منعطف BOE با قابلیت حسگر اسکنر اثرانگشت

در بیانیه مشترک کوالکام و BOE آمده است که شرکت های سازنده گوشی هوشمند یا گجت های دیگر دخالتی در زمینهتحقیق و توسعهپنل های مدنظر نخواهند داشت و تنها در فرآیند سازگاری پنل های مجهز به فناوری سونیک سه بعدی با محصولات جدیدشان م خواهند کرد.

در ادامه بیانیه آمده است که پنل های مدنظر در نیمه دوم سال ۲۰۲۰ آماده استفاده در گوشی های هوشمند خواهند شد. همچنین به نظر می رسد همکاری دو شرکت تنها به تولید پنل نمایشگر ختم نمی شود و در زمینه های دیگر ازجملهاینترنتاشیاء نیز شاهد همکاری مجدد دو شرکت خواهیم بود.

منبع:

https://www.zoomit.ir/2020/4/16/347541/qualcomm-boe-flexible-panels-3d-sonic/

همکاری اپل، گوگل و آمازون برای توسعه استاندارد خانه هوشمند

ساندبار جدید TCL با صدای دالبی اتموس مجازی معرفی شد

JBL سه ساندبار جدید را در ایفا ۲۰۱۹ معرفی کرد

های ,پنل ,boe ,کوالکام ,اثرانگشت ,شرکت ,پنل های ,سونیک سه ,تولید پنل ,اسکنر اثرانگشت ,سه بعدی ,حسگر اسکنر اثرانگشت

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
subgxalcoure malishaidi zerafatbar mobile-118 usopeasag seonehifi drzanan106 biograf nwmk1