آنتی ویروس معمولا اولین برنامه ای است که کاربران روی سیستم عامل لپ تاپ یا کامپیوتر خود نصب می کنند. این برنامه های کاربردی از آلوده شدن کامپیوترها و نصب برنامه های مخرب جلوگیری می کنند. گه گاهی بعضی از آن ها برتری هایی نسبت به یکدیگر دارند، ولی به نظر می رسد همه آن ها یک ضعف مشترک هم داشته باشند. اکسپلویتی که در اکثر آنتی ویروس های پیدا می شود، به هکر اجازه می دهد با اجرای حملات <> فایل های کامپیوتر قربانی را پاک کند.

وب سایت <> به عنوانی یکی از مطرح ترین فعالان حوزه امنیت، ۲۸ آنتی ویروس معروف را آزمایش کرده و متوجه شده تمامی آن ها نسبت به اکسپلویت <> آسیب پذیر هستند. این اکسپلویت به هکر اجازه می دهد فایل های مورد نیاز آنتی ویروس و سیستم عامل را حذف کند و منجر به کرش کردن یا از کار افتادن آن ها شود.

حملات بر پایه <> زمانی رخ می دهد که یک فایل آلوده در یک فایل معتبر تعبیه شود و به کمک دسترسی های فایل معتبر، سیستم را آلوده کند. استفاده از دسترسی های فایل های معتبر توسط فایل مخرب یک روش قدیمی است که به آن حملات <> یا <<ارتقای دسترسی>> (Elevation of Privilege) نیز گفته می شود.

این آسیب پذیری در ۲۸ آنتی ویروس موجود برای تمامی پلتفرم ها اعم از ویندوز، مک و لینوکس وجود داشته و توسط وب سایت Rack911 Labs به سازندگان آن ها اطلاع رسانی شده است. تاکنون تعداد زیادی از آن ها این آسیب پذیری را برطرف کرده و تعدادی نیز هنوز راه حلی برای از بین بردن این اکسپلویت ارائه نداده اند. با این حال این آسیب پذیری به خطرناکی باقی آسیب پذیری ها نیست.

آنتی ویروس

هکرها برای استفاده از این اکسپلویت باید به کامپیوتر شخص دسترسی داشته باشند تا بتوانند کدهای مخرب را دانلود و حملات <> را پیاده کنند. در نتیجه استفاده از این روش خود نیاز به دسترسی داشتن و هک سیستم قربانی دارد و در نتیجه به تنهایی نمی تواند خطری برای کاربر ایجاد کند. در هر صورت بهترین راه برای امن نگه داشتن سیستم عامل این است که اگر آنتی ویروس دارید، همواره آن را به آخرین نسخه آپدیت کنید.

منبع:

همکاری اپل، گوگل و آمازون برای توسعه استاندارد خانه هوشمند

ساندبار جدید TCL با صدای دالبی اتموس مجازی معرفی شد

JBL سه ساندبار جدید را در ایفا ۲۰۱۹ معرفی کرد

های ,ها ,آنتی ,فایل ,ویروس ,یک ,آنتی ویروس ,آن ها ,آسیب پذیری ,فایل های ,این اکسپلویت

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
iranvidex inothilte testzanibaharfeakhar nnnoorvez7 tfakhteh diaferitzrkur musicestaaan poonehikplus injayadbegir veblogeman