معمولا ساندبارها نمی توانند صدای زیادی تولید کنند و حجم صدای آن ها در حد و اندازه یسینما خانوادهو سایرسیستم های صوتیحرفه ای نیست؛ اماTCLقصد دارد با استفاده از یک راه حل آتیک این مشکل را حل کند.به نظر می رسد تی سی ال روش جالبی برای رسیدن به این هدف انتخاب کرده است و می تواند رضایت کاربر را به دست آورد.

TCL این هفته درنمایشگاه IFAاز جدیدترینساندبارخود موسوم به رِی دَنز (Ray Danz) رونمایی کرد. در دو طرف قسمت داخل این ساندبار قطعه های باله مانندی وجود دارد که TCL آن ها را منعکس کننده ی آتیک می نامد. ری دنز چهار درایور صدا نیز در خود جای داده است که دو عدد از آن ها صدا را مستقیم به سمت جلو و دو عدد از آن ها که در جهت باله ها قرار دارند، صدا را به قسمت بیرون و سمت بالا هدایت می کنند. ساختار این ساندبار مانند زمانی است که دو دست خود را به حالت دایره ای شکل دور دهانتان می گیرید و فردی را فاصله ی دور با صدای بلند صدا می زنید.

ساندبار ری دنر تی سی ال-TCL Ray-Danz soundbar

طرح مفهومی تی سی ال بسیار جالب به نظر می رسد و باعث فراهم شدن زمینه ی پژوهش درمورد استفاده از چنین ساختاری جهت تقویت عملکرد ساندبارها شده است. با اینکه بسیاری از شرکت ها برای تقویت عملکرد ساندبار خود از فناوریپردازش سیگنال دیجیتالاستفاده می کنند، اما طراحان تی سی ال می گویند که ساندبار جدید این شرکت با تکیه بر طراحی باله های آتیک ساخته شده است. به کمک باله های آتیک ری دنز بدون نیاز از اسپیکرهای ماهواره ای (اسپیکرهای کوچکی که معمولا در کنار ساب ووفر استفاده می شوند)، صدایی شبیهسیستم های صوتی۱-۳ کاناله داشته باشد؛ البته این ساندبار با ساب ووفر بی سیم ۶٫۵ اینچی عرضه می شود. اگر حتی تنها برای چند دقیقه هم به صدای ساندبار مبتکرانه ی تی سی ال گوش دهید، متوجه می شوید که نوآوری این شرکت در طراحی محصول جدیدش واقعا جواب داده است.

چه درست در مقابل ری دنز بایستید و چه چند متر با آن فاصله داشته باشید، صدای قوی و تیزی با جزئیات زیاد می شونید

می توان گفت رِی دَنز حجم گسترده ای از صدا را تولید می کند که برای اندازه ی آن درظاهر غیرممکن به نظر می رسد. اگر این ساندبار را از نزدیک امتحان کنید، چه درست در مقابل آن بایستید و چه چند متر با آن فاصله داشته باشید، صدای قوی و تیزی با جزئیات زیاد می شنوید که معمولا برای ایجاد آن باید از چند اسپیکر استفاده کرد. قطعا نمی توان عملکرد ری دنز دوست داشتنی را با ساندبار شگفت انگیزی مثل نمونه ی ۲۵۰۰ دلاری آمبیوی سنهایزر (Ambeo soundbar) مقایسه کرد، اما حتی زمانی که برای بار اول صدای آن را می شنوید، برای خریدش ترغیب می شوید؛ البته باید به این موضوع هم اشاره کنیم که اسپیکرهای بالای ساندبار که صدا را به سمت بالا هدایت می کنند و باعث محبوبیت سیستم های دالبی اتموس شده اند، در این ساندبار دیده نمی شوند؛ تی سی ال مدعی است که افکتی را که این اسپیکرها ایجاد می کنند، به صورت مجازی در ساندبار جدید خود شبیه سازی کرده است.

ساندبار ری دنر تی سی ال-TCL Ray-Danz soundbar

ری دنز ساندبار ارزان قیمتی نیست و در چند ماه آینده با قیمت ۴۰۰ دلار عرضه خواهد شد. این ساندبار علاوه بر ساب ووفر بی سیم بهوای فاینیز مجهز است. ظاهرا تی سی ال قصد دارد محصول جدید خود را به یک اسپیکر وای فای مناسب تبدیل کند و در این زمینه از رقیب خود یعنی Sonos، شرکت تولیدکننده ی اسپیکرهای بی سیم، پیشی بگیرد؛ البته این شرکت هنوز درمورد این موضوع هنوز حرفی نزده است. به هر حال امید واریم به رورزسانی های نرم افزاری دستگاه یادشده در آینده، آن را بهتر و جذاب تر کند.

در حال حاضر تنها چهار نمونه ی اولیه از رِی دَنز برای نمایش در نمایشگاه به صورت دست ساز ساخته شده است؛ اما طبق گفته ی سخنگوی تی سی ال به زودی تولید انبوه این محصول آغاز خواهد شد.

منبع:

همکاری اپل، گوگل و آمازون برای توسعه استاندارد خانه هوشمند

ساندبار جدید TCL با صدای دالبی اتموس مجازی معرفی شد

JBL سه ساندبار جدید را در ایفا ۲۰۱۹ معرفی کرد

ساندبار ,ی ,صدای ,تی ,ال ,سی ,تی سی ,سی ال ,این ساندبار ,ری دنز ,را به ,فاصله داشته باشید،

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
ayanahonar baghtsepidar brooz5 techa darbareinstagram gharchfarm nanaee pikasoartv fa3m