آیا می دانید چگونه می توان محتوایدالبیاتموس را انتقال داد؟ چگونه می توانید باگوشییاکامپیوترخود صدای دالبی اتموس را تجربه کنید؟ دالبی اتموس چگونه لذت انجامبازیو شنیدنموسیقیرا دو چندان می کند؟ آیا می توان باهدفونهمصداراسه بعدیشنید؟ فناوری های صوتی جدید مشابه دالبی اتموس چیست؟ آیاسیستم های صوتیگران قیمت دالبی اتموس ارزش خرید را دارند؟ چه آینده ای در انتظار دالبی اتموس است؟ در این مقاله به تمام این سؤال ها و چند سؤال دیگر پاسخ خواهیم داد. با ما همراه باشید تا بیشتر با دالبی اتموس آشنا شوید.

نحوه ی انتقال محتوای دالبی اتموس

قطعا کیفیت تجهیزات مورداستفاده برای انتقال صدای دالبی اتموس ازپلیربه سیستم صوتی به اندازه ی کیفیت خود سیستم های صوتی مهم است؛ برای انتقال صدای دالبی اتموس تنها باید از کابلHDMIاستفاده کنید و انتقال آن برخلاف صدای سراند معمولی با کابل اپتیکال امکان پذیر نیست؛ زیرا صدای دالبی اتموس بیت ریت بسیار بالایی دارد (متوسط بیت ریت صدای دالبی اتموس درحدود ۴۷۰۰ کیلوبیت در ثانیه است و حداکثر میزان آن به ۸۳۰۰ کیلوبیت در ثانیه هم می رسد) و کابل های اپتیکال توانایی انتقال این میزان از اطلاعات را ندارند.

صدای دالبی اتموس تنها برای محتوای4Kعرضه می شود و تنها باید از کابل HDMI 2.1 برای انتقال این صدا استفاده کنید. درضمن امکان انتقال صدای دالبی اتموس با استفاده از درگاهHDMI ARCوجود ندارد؛ زیرا ایندرگاهتنها می تواند صدای ۸ کاناله (۷/۱) با حداکثر بیت ریت ۳ مگابیت در ثانیه را انتقال دهد؛ بنابراین HDMI ARC اصلا برای انتقال صدای دالبی اتموس مناسب نیست و درصورت استفاده از آن برای انتقال صدای فراگیر سه بعدی اصلا نمی توانید از حداکثر کیفیت ممکن صدای دالبی اتموس لذت ببرید و تنها می توانید برای انتقال ترک های صوتی دالبی اتموس که از حداقل بیت ریت و تعداد کانال ممکن (صدای ۸ و ۶ کاناله) برخوردارهستند، از این درگاه استفاده کنید.

کابل HDMI 2.1

البته در صورتی که درگاه HDMI ARC پلیر (معمولا تنهاتلویزیون هادارای این درگاه هستند) و گیرنده ی AV سیستم صوتی شما از حالت Common Mode برای انتقال صدا استفاده کند، انتقال صدای دالبی اتموس با بیت ریت بالا نیز با آن امکان پذیر است؛ زیرا این نوع از درگاه های HDMI ARC توانایی انتقال صدایی با بیت ریت ۱۲ مگابیت در ثانیه هم برخوردار هستند؛ البته حتی این درگاه ها نیز توانایی انتقال صدایی با بیش از ۸ کانال را ندارند.

به تازگی نسل جدید درگاه HDMI ARC تحت عنوان HDMI eARC معرفی شده است که با استفاده از آن می توانید صدای دالبی اتموس را به راحتی انتقال دهید؛ زیرا این درگاه از صدای چند کاناله با کانال های متعدد (تا ۳۲ کانال) و صدای ۲۴ بیتی ۱۹۲ کیلوهرتزی تا بیت ریت ۳۸ مگابیت در ثانیه پشتیبانی می کند؛ بنابراین بدون هیچ مشکلی می توانید صدایی با وضوح بسیار بالا را با سرعت بالا با آن انتقال دهید؛ درحال حاضر تنها تعداد معدودی از دستگاه ها مجهز به پورت HDMI eARC هستند؛ البته اکثر دستگاه هایی که از فناوری دالبی اتموس پشتیبانی می کنند، این درگاه را نیز در خود جای داده اند.

HDMI eARC

یادآوری می شود، تنها کابل HDMI 2.1 از فناوری HDMI eARC پشتیبانی می کند؛ درضمن برای انتقال سریع محتوا باید از کابل هایی استفاده کنید که فوق سریع باشند و از فناوری Ethernet نیز پشتیبانی کنند؛ از میان بهترین کابل های HDMI 2.1 می توان به کابل های زیر اشاره کرد:

  • کابل اپتَب (Uptab) با قیمت ۳۵ دلار (۳ متری)
  • کابل وانکانوی (OneConvey) با قیمت ۱۶ دلار (۲ متری)
  • کابل وانکانوی با قیمت ۱۳ دلار (۱ متری)

متاسفانه HDMI 2.1 هنوز در فروشگاه های ایرانی عرضه نشده است و در صورت تمایل برای خرید این کابل باید آن را از فروشگاهآمازوناز طریق سایت های واسطه با قیمت بسیار بالایی تهیه کنید؛ به عنوان مثال قیمت کابل ۳ متری اپتب در این سایت ها ۶۵۴ هزار تومان است!

دالبی اتموس در صنعت بازی

دالبی اتموس در صنعت بازی

در لخش اول مقاله عناوین بازی های دارای صدای دالبی اتموس را معرفی کردیم. استفاده از صدای دالبی اتموس در بازی ها موجب می شود، بازیکن کنترل بسیار بهتری روی بازی داشته باشد؛ مخصوصا در بازی های تیراندازی اول شخص؛ زیرا سه بعدی بودن صدا به بازیکنان این بازی ها کمک می کند موقعیت دشمنان خود را براساس صدا بهتر تشخیص دهند و این موضوع می تواند در مرگ و زندگی و برد و باخت او تأثیر بسزایی داشته باشد!

دالبی اتموس/ Dolby Atmos

همان طور که در بخش قبلی گفتیم،کنسول های بازیایکس باکس وان ایکسوایکس باکس وان اساز دالبی اتموس پشتیبانی می کنند؛ اما متاسفانه در حال حاضر یک هیچ از بازی های منتشرشده برای نسخه های مختلفپلی استیشن 4 پرواز دالبی اتموس پشتیبانی نمی کنند. ظاهرا قرار است بازیBattlefield 1به عنوان نخستین بازی برای اینکنسولسونیمنتشرشود؛ اما مقامات مسئول سونیدرباره ی این موضوع هنوز هیچ حرفی نزده اند. البته برای تماشایفیلمدالبی اتموس باکنسول بازی سونیهیچ مشکلی وجود ندارد و تنها با انجام یک سری تنظیماتصوتیو برخی از تنظیمات دیگر در دیسک هایبلوریمی توانیدبه راحتی از صدای سه بعدی لذت ببرید.

برای فعال کردن صدای دالبی اتموس درکنسول های بازی مایکروسافتایکس باکس وان ایکس و وان اس ابتدااپلیکیشنDolby Accessرا ازمایکروسافت استور دریافت، نصب و اجرا (با انتخاب گزینه ی Lunch) کنید.

Dolby Access app

پس از اجرای اپلیکیشن صفحه ای نمایش داده می شود که می توانید با انتخاب گزینه ی With my home theater یا گزینه ی With my headphones صدا را از سینمای خانواده یا هدفون پخش کنید.

Dolby Access app

در صورت انتخاب گزینه ی With my home theater، در صفحه ی بعد گزینه ی Continue را انتخاب کنید.

Dolby Access app

در صفحه ی بعد با انتخاب گزینه ی Go to Xbox settings وارد صفحه ی تنظیمات پخش صدای دالبی می شویم.

Dolby Access app

در این صفحه گزینه ی HDMI Audio را روی حالت Bitstream Out قرار دهید.

Dolby Access app

گزینه ی Bitstream format را روی حالت (Dolby Atmos for home theater (HDMI only قرار دهید (گزینه ی Optical Audio را تغییر ندهید و آن را غیرفعال باقی بگذارید).

Dolby Access app

پس از انجام این تنظیمات در صورت تمایل می توانید تنظیمات پخش صدای فیلم های بلوری دالبی اتموس را نیز انجام دهید؛ البته در صورتی که صدای فیلم دالبی اتموس باشد، صدا به صورت خودکار سه بعدی پخش می شود و تنظیمات پخش این صدا به صورت پیش فرض فعال هستند.

سپس با مراجعه به صفحه ی Home و بازکردن اپلیکیشن Dolby Access عناوین بازی های دالبی اتموس را مشاهده کنید. در ضمن با مراجعه به سرویسنتفلیکساز طریقاپلیکیشن Xboxمی توانید تریلرهای جذابی را نیز با صدای دالبی اتموس تماشا کنید؛ همان طور که در بخش قبل گفتیم، استفاده از این سرویس در ایران تقریبا امکان پذیر نیست.

توجه: این اپلیکیشن رایگان نیست و برای استفاده از باید ۱۴٫۹۹دلار پرداخت کنید؛ البته به مدت ۳۰ روز می توانید از آن استفاده کنید.

دالبی اتموس در صنعت موسیقی

دالبی اتموس در موسیقی

موسیقی دالبی اتموس نیز مانند صدای فیلم کاملا شما را کاملا دربرمی گیرد؛ اجازه دهید مثالی را برای درک بهتر موضوع بیان کنیم؛ زمانی که در حال گوش دادنکنسرتضبط شده با این فناوری هستید، با شروع کنسرت ابتدا صدای یک یا چندسازرا از مقابل می شنوید؛ اما با ادامه یافتن موسیقی صدای سازها را هر طرف می شنوید یا ممکن است از هر طرف صدای یک ساز خاص را بشنوید، حتی ممکن است صدای افراد حاضر در کنسرت که ترانه را زمزمه می کنند، از پشت سر خود بشنوید؛ قطعا موسیقی دالبی اتموس تجربه ای باورنکردنی برای شما رقم خواهد زد و حتی ممکن است لذت شما از موسیقی بیشتر از زمانی باشد که در سالن کنسرت حضور دارید.

هدفون های دالبی اتموس

هدفون های دالبی اتموس

باید این مژده را به شما بدهیم که حتی با هدفون هم می توانید صدای دالبی اتموس را بشنوید؛ البته صدایی که این هدفون ها ایجاد می کنند، مانند صدای ساندبارهای دالبی اتموس، مجازی و شبیه سازی شده است و درواقع با تکنیک جالبی تحت عنوان صدای باینرال (Binaural Audio)مغزشما را فریب می دهد؛ تکنیکBinaural Audioتکنیکی برای شبیه سازی صدای سه بعدی و۳۶۰ درجهاست.

در این تکنیک صدا به صورت استریو و با استفاده از دومیکروفونکه در فاصله ی ۱۸ سانتی متری از یکدیگر قرار دارند (فاصله ی معمول بین دو گوشانسان) ضبط می شوند؛ در برخی از استودیوهای حرفه ای میکروفون ها در دو طرف سر یک مانکن و در داخل دو گوش مصنوعی با ساختاری مانند گوش واقعی قرار می گیرند تا تمام فرکانس های صدایی که انسان می شود، ضبط شوند. در این تکنیک، صدا درست همان طور که می شنویم ضبط می شود و وقتی این صدا را با هدفون می شنویم، تصور می کنیم که کاملا واقعی است و در محیط حضور فیزیکی داریم؛ البته برای شنیدن صدای سه بعدی ایجادشده به این روش حتما باید از هدفون استفاده کنید و اسپیکرها نمی توانند این صدا را سه بعدی پخش کنند.

صدای binaural

بازیکنان با کمک هدفون های دالبی اتموس موقعیت مکانی دشمنان را بهتر تشخیص می دهند

هدفون های دالبی اتموس از تکنیک های صدای باینرال حداکثر استفاده را می کنند تا بتوانند صدای سه بعدی را به نحو احسن به کاربر منتقل کنند. هدفون های دالبی اتموس می توانند با واقعی کردن صدای انفجارها و تیراندازی ها و پخش دقیق صدای اشخاص براساس مکان آن ها، به بازیکنان کمک کنند تا موقعیت مکانی شخصیت های بازی را بهتر تشخیص دهند و نسبت به اتفاقات پیرامون خود در محیط بازی واکنش سریع تری داشته باشند. درحال حاضر استفاده از هدفون های دالبی اتموس برای تجربه ی بهتر صدای فراگیر بازی های دارای این صدا درویندوز 10و کنسول های ایکس باکس وان ایکس و ایکس باکس وان اس متداول شده است.

برای استفاده ازهدفون دالبیاتموس جهت شنیدن صدای بازی های ایکس باکس وان، باید پس از اجرای اپلیکیشن Dolby Access و انتخاب گزینه ی With my headphones، گزینه ی Headset Audio را روی حالت Dolby Atmos for Audio قرار دهید و در صورتی که هدفون شما از طریق HDMI و کابل اپتیکال به کنسول متصل می شود، باید گزینه ی Using HDMI or optical audio headset را نیز فعال کنید. در نهایت برای شنیدن صدای دالبی اتموس باید به صفحه ی قبل بازگردید و گزینه ی Continue را بزنید.

Dolby Access app

از میان برترین هدفون های دالبی اتموس می توان به هدفون ترتل بیچ (Turtle Beach) مدل TBS-۲۰۱۵-01 و مدل TBS-2035-01 (هر دو هدفون ۱۰۰ دلار هستند)، هدفون های پلنترونیک (Plantronic) مدل RIG 500 PRO HX و RIG 500 PRO و RIG HD 800 وRIG Pro E و 210440-01 اشاره کرد که به ترتیب با قیمت های ۸۰، ۹۰، ۱۳۰، ۱۵۰ و ۱۳۰ دلار به فروش می رسند.

دالبی اتموس در گوشی ها

گوشی های دالبی اتموس

چند سالی است کهگوشی های دالبی اتموس نیز روانه ی بازار شده اند. صدای سه بعدی در این گوشی ها که برخی از آن ها مجهز به چهاراسپیکرهستند، به خوبی حرکت می کند و کاربران صدای کاملا فراگیر، بدون نویز و واضحی می شوند (البته صدای دالبی اتموس ایجادشده توسط گوشی ها نیز مانند صدایساندبارهاو هدفون های دالبی اتموس، مجازی و غیرواقعی است). اسپیکر این گوشی ها حتی محتوی عادی را غنی تر و عمیق تر پخش می کنند. از دیگر قابلیت های اسپیکرهای این گوشی ها می توان به حذف صداهای مزاحم و تقویت صدای اصلی و مکالمه ها در کتاب های صوتی،پادکست هاو پیام های صوتی اشاره کرد. این موضوع درمورد ویدیوها نیز صدق می کند.

گوشی ها و تبلت های مجهز به فناوری دالبی اتموس

در حال حاضر گوشی هایآیفون 11 پرو،آیفون 11 پرو مکس،گلکسی اس 9،گلکسی اس 9 پلاس،گلکسی اس 10،گلکسی اس 10 پلاس،گلکسی نوت 9،اکسپریا 1،وان پلاس 7 پرو،نوکیا 6،لنوو فب 2،لنوو وایب کی 5،لنوو وایب کی 5 پلاس،لنوو وایب کی 5 نوت،اوپو رینو،ریزر فون،آکسون 7،آکسون 7 مینیو جی ام 9 پرو مجهز به این فناوری هستند.

از میانتبلت های مجهز به دالبی اتموس می توان بهلنوو تب 2 ای 10-70،لنوو تب 4، لنوو تب 7 (مدل های ۸، ۱۰٫۱ و۱۰٫۵اینچی)،سامسونگ گلکسی تب ایوسامسونگ تب اس4 اشاره کرد.

فعال کردن دالبی اتموس در گوشی های مجهز به دالبی اتموس

کاربران گوشی هایسامسونگمی توانند قابلیت دالبی اتموس گوشی های خود را در صفحه ی دوم نوار نوتیفیکیشن ها فعال کنند. درصورتی که این ویژگی وجود ندارد، می توانند با مراجعه به بخش Advanced Sound Settings در بخش Sound amp; Vibrations تنظیمات گوشی، قابلیت دالبی اتموس را در بخش Sound Quality and Effects فعال کنند. در سایرگوشی های اندرویدینیز تنظیمات فعال کردن دالبی اتموس با کمی تفاوت به همین صورت است.

ایجاد قابلیت دالبی اتموس در گوشی های اندرویدی فاقد دالبی اتموس

دالبی اتموس در گوشی

جالب است بدانید کاربرانی که گوشی های آن ها فاقد فناوری دالبی اتموس است نیز می توانند با استفاده از ترفندی ساده و صرف چند دقیقه وقت تاحدودی از این ترفند استفاده کنند؛ در برخی از منابع گفته شده ایجاد این فناوری صوتی جدید روی گوشی ها مستمروت کردن گوشیاست؛ اما درحقیقت هیچ نیازی به این کار نیست. مطمئن باشید این کار می تواند کیفیت صدای گوشی شما را به میزان محسوسی افزایش دهد.

برای افزودن این قابلیت به گوشی خود، به فایل زیپ نصب دالبی (Dolby Installer Zip File) و یکی از نرم افزارهای کاستومریکاوریمانند CWM و TWRP نیاز دارید.

پس از نصب نرم افزار کاستوم ریکاوری و دانلود فایل مراحل زیر را دنبال کنید:

۱. ابتدا فایل نصب دالبی را درکارت حافظهیا حافظه ی گوشی کپی کنید (تفاوتی ندارد).

۲. گوشی را خاموش و مدتی صبر کنید.

۳. دکمه های پاور، زیادکردن صدا و هوم را هم زمان با هم بزنید تا گوشی در حالت Recovery Mode روشن شود.

۴. گزینه ی Install را انتخاب کنید.

آموزش

۵. پس از جست وجو و یافتن فایل زیپ نصب دالبی، آن را نصب کنید.

آموزش

۶. منتظر بمانید تا نرم افزار ریکاوری فایل های مربوطه را فلش کند. ممکن است تکمیل این فرایند چند ثانیه طول بکشد.

۷. گوشی خود را ریست کنید.

آموزش

کاربران گوشی های اندرویدی روت شده نیز می توانند از این قابلیت بهره مند شوند.

چنانچه می خواهید قابلیت دالبی اتموس را بدون استفاده از نرم افزار کاستوم ریکاوری به گوشی خود اضافه کنید، مراحل زیر را دنبال کنید.

۱. نرم افزارES File Explorerرا دانلود کنید.

۲. در محیط نرم افزار به سمت چپ سوایپ و گزینه ی Root Explorer را فعال کنید.

root explorer

۳. دو فایل APk موجود در پوشه فایل دانلود دالبی را که قبلا با نرم افزار ES File Explorer اکسترکت کرده اید، کپی و در پوشه ی priv-app در پوشه ی system حافظه ی گوشی پیست کنید.

۴. هر یک از دو فایل APK موجود در پوشه ی priv-app را که قبلا کپی کرده اید، انتخاب و با کلیک کردن روی منوی سه نقطه ی سمت راست بالایصفحه نمایش، مسیر >> Properties >> Permissions >> Change را دنبال کنید و پرمیشن های (Permissions) هر یک از فایل های کپی شده را درست مانند شکل زیر تغییر دهید. سپس این مراحل را برای فایل APK هم تکرار کنید.

آموزش

تغییر پرمیشن های اپلیکیشن

۵. پوشه ی دالبی موجود در پوشه ی Download Folder را در پوشه ی /system/ کپی کنید و پرمیشن های آن را درست مانند شکل زیر تغییر دهید.

آموزش

تغییر پرمیشن های پوشه

۶. پرمیشن های فایل ds1-defouit.xml در پوشه ی دالبی در پوشه ی سیستم را درست مانند مرحله ی ۴ تغییر دهید.

آموزش

تغییر پرمیشن های فایل

۷. به پوشه ی Download Folder مراجعه، پوشه ی etc در پوشه ی system را باز و فایل audio_effects.conf را کپی و آن را اوررایت کنید. سپس پرمیشن های آن را درست مانند مرحله ی ۶ تغییر دهید.

۸. دوباره به پوشه ی Download Folder مراجعه، پوشه ی etc را باز و فایل android.dolby.xml را پس از دنبال کردن مسیر /system/etc/permissions/ در پوشه ی پرمیشن کپی کنید. سپس پرمیشن های آن را درست مانند مرحله ی ۶ تغییر دهید.

۹. دوباره به پوشه ی Download Folder مراجعه، پوشه ی lip را باز، فایل libstagefright_soft_ddpdec.so را کپی و سپس آن را در پوشه ی lib در پوشه ی system پیست کنید. سپس پرمیشن های آن را درست مانند مرحله ی ۶ تغییر دهید.

۱۰. دوباره به پوشه ی Download Folder مراجعه، پوشه ی lip را باز و سپس پوشه ی soundfx را باز و فایل libdseffect.so را کپی و پس از بازکردن پوشه های system و lip آن را در پوشه ی soundfx پیست کنید. سپس پرمیشن های آن را درست مانند مرحله ی ۶ تغییر دهید.

۱۱. به پوشه ی Download Folder مراجعه، پوشه ی Vendor را باز و تمام فایل های پوشه ی etc را کپی و پس از بازکردن پوشه ی system آن ها را در پوشه ی Vendor کپی کنید. سپس پرمیشن های آن را درست مانند مرحله ی ۵ تغییر دهید.

۱۲. پرمیشن های فایل audio_effects.conf موجود در پوشه ی etc را که در مرحله ی قبل کپی کرده اید، درست مانند مرحله ی ۶ تغییر دهید.

۱۳. درنهایت گوشی خود را ریست کنید. پس از راه اندازی مجدد گوشی، اپلیکیشن Dolby را در فهرست اپلیکیشن های خود مشاهده خواهید کرد.

نحوه ی نصب اپلیکیشن دالبی بدون استفاده از نرم افزار ریکاوری کاستوم در ویدیوی زیر نیز نمایش داده شده است.

دانلود ویدئو

در صورت تمایل برای حذف اپلیکیشن دالبی، ابتدا باید فایل زیپ حذف دالبی را از اینجادریافت کنید؛ سپس گوشی را درست مانند زمان نصب اپلیکیشن در حالت ریکاوری روشن کنید. در مرحله ی بعد پس از انتخاب گزینه install و پس از آن جست وجو و یافتن فایل زیپ حذف دالبی، منتظر بمانید تا فایل فلش شود و در نهایت با ریست کردن گوشی خود، فرایند حذف اپلیکیشن را تکمیل کنید.

پخش محتوای دالبی اتموس در کامپیوتر

دالبی اتموس/ Dolby Atmos

همان طور که گفتیم، انتقال محتوای دالبی اتموس نیازمند استفاده از درگاه HDMI 2.1 و HDMI eARC است. در حال حاضر هیچ یک ازکارت های گرافیکیامادربردهااز HDMI 2.1 پشتیبانی نمی کنند و استفاده از درگاه HDMI eARC در کامپیوتر نیز امکان پذیر نیست؛ بنابراین در حال حاضر امکان انتقال صدای دالبی اتموس با کامپیوترهای PC به دستگاه های گیرنده ی AV امکان پذیر نیست؛ البته در صورتی که در آینده کارت های گرافیک مجهز به این درگاه عرضه شوند، می توانید کامپیوتر خود را از طریق این درگاه بهتلویزیونمتصل کنید و صدا را از طریق پورت HDMI eARC به گیرنده ی AV انتقال دهید.

البته در حال حاضر برای پخش دالبی اتموس در کامپیوتر مشکل و محدودیتی وجود ندارد و می توانید با استفاده از پلیرهایی نظیر Microsoft Movies amp; TV (که درویندوز10 از قبل نصب شده است) وVLC player(از نسخه ی موجود در استور مایکروسافت استفاده کنید) محتوای دالبی اتموس را پخش کنید. در حال حاضر امکان نصب دالبی اتموس در ویندوزهای۷،۸و ۱۰ وجود دارد.

به روزرسانی Creators ویندوز 10 از دالبی اتموس پشتیبانی می کند

البتهبه روزرسانی Creators ویندوز 10از دالبی اتموس پشتیبانی می کند و برای استفاده از صدای سه بعدی در این نسخه از ویندوز 10 تنها باید این ویژگی را فعال کنید. درضمن کاربران نسخه ی Creators می توانند با بهره گیری از ویژگی Dolby Atmos for headphones، صدای فراگیر سه بعدی را با هرگونه هدفون و بدون نیاز به هدفون دالبی اتموس تجربه کنند. البته صدایی که به واسطه ی این ویژگی ایجاد می شود، صدایی مجازی است. درضمن برخی از بازی ها مثل بازیOverwatchاز این ویژگی پشتیبانی می کنند، برای شنیدن صدای دالبی اتموس با هدفون، نیازی به استفاده از نسخه ی Creators نیست و می توانید تنها با دنبال کردن مسیر Options > Sound > Dolby Atmos for Headphones در تنظیمات بازی، این ویژگی را فعال کنید.

در ویدیوی زیر نحوه ی فعال کردن دالبی اتموس به صورت رایگان در ویندوز 10 نمایش داده شده است. نحوه ی انجام در ویندوز 8 و ویندوز 7 نیز به همین صورت است.

منبع:

همکاری اپل، گوگل و آمازون برای توسعه استاندارد خانه هوشمند

ساندبار جدید TCL با صدای دالبی اتموس مجازی معرفی شد

JBL سه ساندبار جدید را در ایفا ۲۰۱۹ معرفی کرد

ی ,دالبی ,های ,اتموس ,صدای ,پوشه ,دالبی اتموس ,پوشه ی ,صدای دالبی ,استفاده از ,در پوشه ,صدای دالبی اتموس ,درست مانند مرحله ,download folder مراجعه، ,دالبی اتموس پشتیبانی

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
tourmasalgilan negarehinyas watches1 mihanonline tureturky alamasa b90 tatoodastbadan ootobartehran abbaszadeh-org