تعاریف بسیاری از بازاریابی در دوره ها و زمان های مختلف ارائه شده است. بهترین تعاریف ارائه شده مترکز بر مشتری و ی نیازهای مشتری هستند. در این نوشتار می خواهیم به شما بگوییم که بازاریابی چیست و یک بازاریاب چه وظایفی را برعهده دارد. همچنین خواهیم گفت که اصول بازاریابی چیست و یک بازاریاب خوب به چه بنیادی پایبند است.

در این جا تعریفی را برای استجابت به سوال بازاریابی چیست ارائه می کنیم.

بازاریابی تکاپو مجموعه ای از نهادها و فرآیندها به هدف برپایی ارتباط، تحویل و تبادل پیشنهادهایی است که برای مشتری و به طور کلی جامعه ارزش و بها ْداشته باشد.

تعریف دیگری که از بازاریابی ارائه شده است این است که بازاریابی فرآیندی است که در آن شرکت ها ارزش را برای مشتریان برپایی کرده و سپس روابط قوی ای را با مشتری ها پایدار می کنند الی در عوض ارزشی را به چهره متقابل از آن ها دریافت کنند. ارزش ارائه شده اساس کسب برتری رقابتی برای کمپانی است (برای آشنایی بیش تر نوشتار سلسله ارزش پورتر را ببینید).

این ارزش متقابل معمولا به صورت گرفتن پول از مشتری می باشد و شرکت انتظار دارد که در ازای ارائه خدمات و اجناس وجهی را از مشتری گرفتن کنید. در پاسخ به این سوال که اصول بازاریابی چیست باید بگوییم که یک اصل بنیادی در بازاریابی، فرآیند مبادله است. در بازاریابی یک مبادله اتفاق می افتد و مشتری در قبال پرداخت پول، کالایی را اخذ می کند.

در پارسی این واژه از دو دسته <<بازار>> و >><<یاب>> برپایی شده است. در معنای لغوی شاید بتوان این کلمه را به معنای یافتن بازار برای خدمات و محصولات کمپانی تعریف کرد.

البته در دنیای امروز با پروا به رقابتی شدن بازارها و حضور کمپانی های انبوه پرکار در بازار، سایر فرمایش بازاریابی صرفا منوط به یافتن بازار نیست و دسته مهمی از تکاپو بازاریابی منوط به ارتباط با مشتری و خوشنود نگه داشتن مشتری برای خرید مجدد وی می باشد.

در تعاریف جدید بازاریابی به اهمیت روابط بلند مدت با مشتری بسیار پافشاری شده است. در راستی استجابت دوم به سوال اصول بازاریابی چیست این است که یک ریشه-بن-بیخ مهم، برقراری رابطه بلندمدت با مشتری است. مشتریانی که در طویل مدت از شرکت خرید می کنند سودی بنیادی را برای کمپانی خواهند داشت.

بنابراین وظیفه بازاریاب این است که علاوه بر شناسایی مشتری و یافتن بازار، ارتباطی همیشگی و پیوسته را با مشتری برقرار کند تا مشتری نیازهای آینده خویش را نیز از راه کمپانی برطرف کند. استجابت سوم به سوال اصول بازاریابی چیست این است که برندسازی!

اصول بازاریابی چیست ؟
اصول بازاریابی را می توان به چهره چکیده در فهرست زیر تماشا کرد

رضایت مشتری. یگانه از بنیادین ترین اصول بازاریابی، رضایت مشتری است.
مشخص کردن بازار هدف: هیچ کالایی برای کل افراد مناسب نیست. هر کالا یا خدمت ویژه بخشی از مشتریان و دسته جمعی خاص است. یگانه از اصول اساسی بازاریابی، تعریف دقیق بازار قصد است.
شناخت رقبا: به طور قطع شما فقط کسی نیستید که این کالا یا خدمت را ارائه می دهد. برای بازاریابی کامیاب باید رقیبان خویش را معرفی کنید و مسیر هایی برای تمایز یافتن نسبت به آن ها پیدا کنید.

بازاریابی چیست و بازاریاب کیست؟


برند سازی: یگانه از اصول بنیادی بازاریابی، برندسازی است. برندسازی منجر می شود که شرکت پروسه انتخاب را برای مخاطبان ساده کند. مخاطبان با شنیدن اسم برند، تجربیات پیشین مثبت خود را به خاطر خواهند آورد و این موضوع مایه انتخاب مجدد آن ها خواهد شد.
شغل بازاریابی چیست و کسی که در این دامنه پیشه می کند چه مسئولیت هایی دارد؟
فرد بازاریاب موظف است که برنامه هایی را برای فروش محصولات و خدمات کمپانی اجرا کند. به طور کلی هر شرکتی دو تقسیم مشتری دارد:

۱. مشتری فعلی
مشتری ای که تا به حال حداقل یک بار از خدمات و یا محصولات کمپانی استفاده کرده است. سعی بازاریاب و تیم بازاریابی در باره این دسته از مشتریان، این است که با داشتن ارتباطی کارساز و متداوم با آن ها، خریدهای بعدی این مشتریان را نیز از آن خویش کنند.

به علاوه با پیوستگی بامشتریان و تقسیم بندی مشتریان و دسته بندی آن ها به دیگر نیازهای آن ها پی می برند لغایت مجموعه ی دیگری از محصولات و یا خدمات را به آن ها توصیه کنند.

مشتریان فعلی می توانند منبع درآمد بسیار نکویی برای شرکت باشند. چرا که یک بار از کمپانی خرید کرده اند و در صورتی که کیفیت ارائه شده به آن ها پسندیده باشند، این پتانسیل وجود دارد که این کسان به مشتریان وفادار تبدیل شوند و به چهره اتوماتیک و ابدیت از کمپانی خرید کنند.

۲. مشتریان بالقوه
دسته دوم مشتریان نهفته هستند. یعنی کسانی که می توانند مشتری خدمات و محصولات کمپانی باشند. برای مثال فرض کنید شرکتی در دامنه ساخت مکنده صنعتی کار و جنبش می کند. شرکت آب و فاضلاب می تواند یک مشتری بالقوه برای این شرکت باشد و دربایستن است که بازاریابان و تیم بازاریابی تلاش کند لغایت ارتباطی را با شرکت آب و فاضلاب استوار نماید و طی جلسات و صحبت های پدران توانمندی های شرکت خود را در گستره طراحی و ساخت پمپ صنعتی به کمپانی آب و فاضلاب اثبات نماید

شناسایی مشتریان خفته و پیدا کردن گذرگاه هایی برای پیوستگی با آن ها یگانه از وظایف مهم بازاریابان و تیم بازاریابی می باشد

همکاری اپل، گوگل و آمازون برای توسعه استاندارد خانه هوشمند

ساندبار جدید TCL با صدای دالبی اتموس مجازی معرفی شد

JBL سه ساندبار جدید را در ایفا ۲۰۱۹ معرفی کرد

بازاریابی ,مشتری ,کمپانی ,ها ,چیست ,مشتریان ,بازاریابی چیست ,است که ,آن ها ,چیست و ,با مشتری

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
prepseilonigh zist11 alice20 mrplay ovuabnicu mahdiii22 reslyaprocbos pahneyekavirq pumpsmakerbuy